poniedziałek, 18 lutego 2013

Jak zrobić kostkę.

Kiedy już umiemy cubic raw podstawowy, możemy pokusić się o pokombinowanie ;)
Jak zrobić kwadrat, prostokąt z kilku warstw?
Czerwone punkty to dodawane koraliki
Żółte, to te przez,które będziemy prowadzić nitkę
Niebieskie to pozostałe tworzące wzór.

1. Robimy podstawowym ściegiem odpowiednią liczbę kwadracików:
2. Nabieramy trzy koraliki, nitkę prowadzimy tak jakbyśmy chcieli zrobić jeszcze jeden kwadracik

3. Zatrzymujemy się na „szczycie” i nabieramy kolejne trzy koraliki,nitka tak jak poprzednio do szczytu czyli środkowego koralika, następnie przechylamy je w stronę naszego węża cubicowego.


4. Nabieramy jeden koralik i prowadzimy nitkę przez koraliki do koralika ze „szczytu”. Nabieramy tylko jeden dlatego że jedną ścianę już mamy!!!

5. Nabieramy jeden koralik i nitkę prowadzimy przez koraliki znów do tego samego szczytu.Dodajemy trzy koraliki i powtarzamy do końca rzędu!punkt 4 i 5.

6. W ostatnim kwadraciku nitkę prowadzimy tak żeby wychodziła z koralika oznaczonego kolorem fioletowym na zdjęciu, nabieramy trzy koraliki. Nitkę prowadzimy znowu do środkowego koralika, i dodajemy trzy koraliki. Pochylamy jak w punkcie 3. Dalej postępujemy jak wyżej krok po kroku.7. Doszliśmy już do końca poprzedniego rzędu i teraz pora zawrócić :) tylko jak to zrobić teraz mamy już dwie ściany gotowe!!! Nitkę prowadzimy tak aby wychodziła z koralika oznaczonego na zdjęciu kolorem fioletowym. Dodajemy dwa koraliki i przechodzimy przez ten niebieski a następnie przez fioletowy i oba dodane i żółty.


8. Dodajemy dwa koraliki i nitkę prowadzimy przez drugi wcześniej dodany koralik który tworzy nam "szczyt" aż do pierwszego koralika dodanego teraz.
9. Dodajemy jeden koralik, nitkę prowadzimy po żółtych koralikach do szczytu.

10. Będąc na szczycie igłę prowadzimy przez koralik ze ściany obok i dodajemy dwa koraliki, nitka wraca do pierwszego dodanego jak w punkcie 8 I tak do końca.

Oczywiście nitkę mocno zaciągamy przez cały cykl pracy. Kończąc robimy supełek i nitkę przeciągamy przez kilka koralików, dopiero ucinamy. NIGDY NIE UCINAMY NITKI PRZY SUPEŁKU!!!!

6 komentarzy:

 1. Świetny kursik, aż chce się podjąć wyzwanie :)
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jasno tłumaczysz, już wiem ,że kiedyś usiądę przed monitorem i patrząc na Twoje kursy, zacznę nawlekać koraliki. Najpierw oczywiście podstawy. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. ale mam ochotę spróbować!
  dziękuję za kursik, zacznę od podstaw.

  OdpowiedzUsuń
 4. Witam. Bardzo czytelny i zrozumiały tutorial. Basiu pomogłaś mi pojąć co z czym i do czego :) Bardzo dziękuję, pozdrawiam i zapraszam do siebie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście, że pomogę ale napisz mi na priv czego nie rozumiesz? Widziałam Twoją bransoletkę i jak dla mnie to już wiesz wszystko :)

   Usuń

Dziękuję za każde miłe słowo :)